BA9743AFV-E2
ROHM
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st62378918
Date Code:05
Documents
Product Specifications
| Case/Package | TSSOP |
| Duty Cycle | 100 % |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Duty Cycle | 65 % |
| Max Frequency | 800 kHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Supply Voltage | 35 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 16 |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 35 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Topology | Boost, Buck |
| Weight | 130.010913 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




