ADF4150HVBCPZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62373611
Date Code:1449
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Clock PLL Frequency synthesizer |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Type | PLL |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Ratio - Input:Output | 1:02 |
| Input | CMOS/TTL |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Output | Clock |
| Frequency - Max | 3GHz |
| Number of Circuits | 1 |
| PLL | Yes |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 32-LFCSP(5x5) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



