1544400-1
TE CONNECTIVITY
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62361083
Date Code:1751
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SIL |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Direction | Down |
| ELV | Compliant |
| Lead Length | 9.7028 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Orientation | Straight |
| PCB Thickness | 1 mm |
| Pitch | 1.27 mm |
| Row Spacing | 1.27 mm |
| Termination | Through Hole |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



