1212020001
MOLEX
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62356578
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0001 |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver |
| Country of Origin | PL |
| Depth | 20.9 mm |
| Gender | Receptacle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Orientation | Right Angle |
| REACH SVHC | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



