LTC3615EUF#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62335086
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current - Output 1 | 3 A |
| Current - Output 2 | 3 A |
| Efficiency | 94 % |
| Height | 4 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 3 A |
| Max Output Voltage | 2.5 V |
| Min Input Voltage | 2.25 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 600 mV |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 24 |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Switching Frequency | 4 MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Output 1 | 5.5 V |
| Voltage - Output 2 | 5.5 V |
| Width | 4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 123
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $15.138 | |
| 5 - 9 | $10.353 | |
| 10 - 29 | $9.755 | |
| 30 - 49 | $9.356 | |
| 50 - 99 | $9.276 | |
| 100 - 199 | $9.216 | |
| 200 - 299 | $9.186 | |
| 300 - | $9.176 | |



