MM60-EZH039-B5-R850
JAE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | UL |
| Case/Package | SMD/SMT |
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Socket |
| Contact Material | Stainless Steel, Steel |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 60 mΩ |
| Current Rating | 500 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 3.9 mm |
| Introduction Date | 2011-05-31 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Socket |
| Packaging | Digi-Reel® |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Solder |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 817
MOQ:5
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 5 - 49 | $2.101 | |
| 50 - 249 | $1.541 | |
| 250 - 499 | $1.168 | |
| 500 - 2,499 | $1.094 | |
| 2,500 - 4,999 | $1.038 | |
| 5,000 - 9,999 | $1.004 | |
| 10,000 - 19,999 | $1.001 | |
| 20,000 - | $0.993 | |



