LQH5BPN3R3NT0L
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH5 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2.3A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.5A |
| Inductance | 3.3 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 40MHz |
| DC Resistance (DCR) | 44mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197"L x 0.197"W(5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 450
MOQ:12
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 12 - 119 | $0.875 | |
| 120 - 599 | $0.521 | |
| 600 - 1,199 | $0.465 | |
| 1,200 - 5,999 | $0.456 | |
| 6,000 - 11,999 | $0.428 | |
| 12,000 - 23,999 | $0.42 | |
| 24,000 - 47,999 | $0.418 | |
| 48,000 - | $0.415 | |




