DFE252012PD-2R2M=P2
MURATA
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st62322351
Date Code:2129
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE252012PD |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2.2A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.8A |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 84mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2520 |
| Size / Dimension | 0.098"L x 0.079"W(2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | 鉄粉 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $1.44 | |
| 10 - 49 | $1.032 | |
| 50 - 99 | $0.624 | |
| 100 - 499 | $0.573 | |
| 500 - 999 | $0.539 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.532 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.527 | |
| 4,000 - | $0.525 | |



