0451002.MRL
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st62322269
Date Code:2018
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, PSE, UL |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 2.69 mm |
| Diameter | 2.69 mm |
| Fuse Current | 2 A |
| Height | 2.94 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 36.7 mΩ |
| Terminal Material | Gold |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 2.69 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $1.80 | |
| 10 - 49 | $1.163 | |
| 50 - 99 | $0.754 | |
| 100 - 499 | $0.703 | |
| 500 - 999 | $0.67 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.662 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.657 | |
| 4,000 - | $0.654 | |



