GRM155R71H104KE14D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st62322263
Date Code:1538
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7,712
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $0.18 | |
| 10 - 49 | $0.167 | |
| 50 - 99 | $0.116 | |
| 100 - 499 | $0.082 | |
| 500 - 999 | $0.076 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.07 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.068 | |
| 4,000 - | $0.067 | |




