UCC5630AMWP
Texas Instruments
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62321687
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SSOP |
| Height | 2.54 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 20 mA |
| Number of Bits | 9 |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Pins | 36 |
| Number of Terminations | 9 |
| Operating Supply Current | 13 mA |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 105 Ω |
| Weight | 723.394782 mg |
| Width | 7.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 60
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $9.049 | |
| 5 - 9 | $3.767 | |
| 10 - 29 | $3.106 | |
| 30 - 49 | $2.666 | |
| 50 - 99 | $2.578 | |
| 100 - 199 | $2.512 | |
| 200 - 299 | $2.479 | |
| 300 - | $2.468 | |



