SWS600L-3
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | SWS600L (600W) |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 120A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 600W |
| Efficiency | 72% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 74°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L7.48" x W2.40" x H4.72" (190.0mm x 61.0mm x 119.9mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 104
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $282.757 | |
| 10 - 49 | $279.915 | |
| 50 - 99 | $278.967 | |
| 100 - 499 | $278.494 | |
| 500 - 999 | $278.21 | |
| 1,000 - 1,999 | $277.885 | |
| 2,000 - 3,999 | $277.452 | |
| 4,000 - | $277.13 | |



