PH50A280-24
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | PH-A280 (300W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 425V |
| Voltage - Input (Min) | 200V |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 2.1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.30"L x 1.46"W x 0.50"H(58.3mm x 37.2mm x 12.7mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 152
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $98.041 | |
| 10 - 49 | $95.199 | |
| 50 - 99 | $94.252 | |
| 100 - 499 | $93.779 | |
| 500 - 999 | $93.494 | |
| 1,000 - 1,999 | $92.926 | |
| 2,000 - 3,999 | $92.642 | |
| 4,000 - | $92.547 | |



