MAX4787EXK+T
MAXIM

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62272047
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Current control/management |
| Manufacturer | MAXIM |
| Voltage - Input | 2.3V ~ 5.5V |
| Current - Output | 100 mA |
| Accuracy | ±41 % |
| Function | Current Limit |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SC-70-5 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 925
MOQ:14
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 14 - 139 | $6.777 | |
| 140 - 699 | $6.564 | |
| 700 - 1,399 | $6.489 | |
| 1,400 - 6,999 | $6.433 | |
| 7,000 - 13,999 | $6.417 | |
| 14,000 - 27,999 | $6.405 | |
| 28,000 - 55,999 | $6.396 | |
| 56,000 - | $6.388 | |



