IHLP2020CZER1R0M11
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62271988
Date Code:18
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-2020CZ-11 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Current - Saturation (Isat) | 6.5A |
| Inductance | 1 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 66MHz |
| DC Resistance (DCR) | 11mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.216"L x 0.204"W(5.49mm x 5.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 85
MOQ:84
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 84 - 839 | $1.11 | |
| 840 - 4,199 | $1.10 | |
| 4,200 - 8,399 | $1.062 | |
| 8,400 - 41,999 | $1.055 | |
| 42,000 - 83,999 | $1.05 | |
| 84,000 - 167,999 | $1.049 | |
| 168,000 - 335,999 | $1.045 | |
| 336,000 - | $1.044 | |



