GQM1885C2A1R3BB01D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62271958
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GQM |
| Capacitance | 1.3 pF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,000
MOQ:94
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 94 - 939 | $0.987 | |
| 940 - 4,699 | $0.984 | |
| 4,700 - 9,399 | $0.946 | |
| 9,400 - 46,999 | $0.939 | |
| 47,000 - 93,999 | $0.934 | |
| 94,000 - 187,999 | $0.929 | |
| 188,000 - | $0.928 | |
| - | - | |



