BFR193WH6327
INFINEON

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62271873
Date Code:13
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOT |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 12 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2 V |
| Frequency | 8 GHz |
| Gain | 16 dB |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Breakdown Voltage | 12 V |
| Max Collector Current | 80 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 580 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 1.3 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 580 mW |
| Power Gain | 16 dB |
| Radiation Hardening | No |
| Transition Frequency | 8 GHz |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,240
MOQ:200
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 200 - 1,999 | $0.463 | |
| 2,000 - 9,999 | $0.454 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.446 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.44 | |
| 100,000 - 199,999 | $0.438 | |
| 200,000 - 399,999 | $0.436 | |
| 400,000 - 799,999 | $0.435 | |
| 800,000 - | $0.435 | |



