1286AS-H-1R5M=P2
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62271774
Date Code:19
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE201612C |
| Type | Wirewound |
| Current - Saturation (Isat) | 2A |
| Inductance | 1.5 µH |
| DC Resistance (DCR) | 114 mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 2.0x1.6mm |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | Metal Alloy |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,960
MOQ:167
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 167 - 1,669 | $0.555 | |
| 1,670 - 8,349 | $0.54 | |
| 8,350 - 16,699 | $0.533 | |
| 16,700 - 83,499 | $0.527 | |
| 83,500 - 166,999 | $0.525 | |
| 167,000 - 333,999 | $0.523 | |
| 334,000 - 667,999 | $0.522 | |
| 668,000 - | $0.522 | |



