GRM31CR71H475KA12L
MURATA

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st62261574
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13,788
MOQ:497
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 497 - 4,969 | $0.10 | |
| 4,970 - 24,849 | $0.094 | |
| 24,850 - 49,699 | $0.09 | |
| 49,700 - 248,499 | $0.089 | |
| 248,500 - 496,999 | $0.089 | |
| 497,000 - | $0.088 | |
| - | - | |
| - | - | |




