GCM155C71A105KE38D
MURATA

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st62261231
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 124,960
MOQ:3,449
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,449 - 34,489 | $0.015 | |
| 34,490 - 172,449 | $0.014 | |
| 172,450 - 344,899 | $0.014 | |
| 344,900 - 1,724,499 | $0.013 | |
| 1,724,500 - 3,448,999 | $0.013 | |
| 3,449,000 - | $0.013 | |
| - | - | |
| - | - | |




