GCM033R71E102KA03D
MURATA

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 1000 pF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,124,961
MOQ:10,345
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 10,345 - 103,449 | $0.005 | |
| 103,450 - 517,249 | $0.005 | |
| 517,250 - 1,034,499 | $0.005 | |
| 1,034,500 - 5,172,499 | $0.004 | |
| 5,172,500 - 10,344,999 | $0.004 | |
| 10,345,000 - | $0.004 | |
| - | - | |
| - | - | |



