GCM033R71A103KA03D
MURATA

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,113,768
MOQ:8,572
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 8,572 - 85,719 | $0.006 | |
| 85,720 - 428,599 | $0.006 | |
| 428,600 - 857,199 | $0.006 | |
| 857,200 - 4,285,999 | $0.006 | |
| 4,286,000 - 8,571,999 | $0.006 | |
| 8,572,000 - 17,143,999 | $0.006 | |
| 17,144,000 - | $0.006 | |
| - | - | |



