GCM2195C1H103JA16D
MURATA

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 120,958
MOQ:1,137
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,137 - 11,369 | $0.044 | |
| 11,370 - 56,849 | $0.04 | |
| 56,850 - 113,699 | $0.04 | |
| 113,700 - 568,499 | $0.04 | |
| 568,500 - 1,136,999 | $0.039 | |
| 1,137,000 - 2,273,999 | $0.039 | |
| 2,274,000 - 4,547,999 | $0.039 | |
| 4,548,000 - | $0.039 | |



