HWS30A-12/A
TDK-LAMBDA
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62259780
Date Code:2023
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | HWS-A (30W) |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 85 ~ 264VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 2.5A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 30W |
| Efficiency | 86% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | Industrial, ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L3.74" x W1.24" x H3.23" (95.0mm x 31.5mm x 82.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



