DE2B3KH102KN3A
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st62195412
Date Code:05
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | Radial |
| Composition | Ceramic |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Through Hole |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,800
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $0.37 | |
| 2,500 - 12,499 | $0.367 | |
| 12,500 - 24,999 | $0.359 | |
| 25,000 - 124,999 | $0.353 | |
| 125,000 - 249,999 | $0.35 | |
| 250,000 - 499,999 | $0.349 | |
| 500,000 - 999,999 | $0.348 | |
| 1,000,000 - | $0.348 | |



