GRM21AR72A224KAC5L
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.22 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.042 | |
| 6,000 - 11,999 | $0.041 | |
| 12,000 - 14,999 | $0.04 | |
| 15,000 - 59,999 | $0.04 | |
| 60,000 - | $0.04 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




