Z-15HW78
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Contact Current Rating | 10 A |
| Depth | 17.45 mm |
| Differential Travel | 2.9972 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Resin |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 20 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Position | 19.9898 mm |
| Overtravel | 5.969 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 10.0076 mm |
| Ratings | IP00 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 32.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $23.677 | |
| 10 - 49 | $19.944 | |
| 50 - 99 | $19.198 | |
| 100 - 499 | $18.638 | |
| 500 - 999 | $18.265 | |
| 1,000 - 1,999 | $18.19 | |
| 2,000 - 3,999 | $18.134 | |
| 4,000 - | $18.106 | |



