Z-15HQ22-B
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 2 A |
| Differential Travel | 25.4 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 20 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Panel |
| Operating Force | 2.79 N |
| Operating Position | 33.3502 mm |
| Overtravel | 3.5814 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 304.8 µm |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $33.338 | |
| 10 - 49 | $30.539 | |
| 50 - 99 | $29.605 | |
| 100 - 499 | $29.139 | |
| 500 - 999 | $28.859 | |
| 1,000 - 1,999 | $28.299 | |
| 2,000 - 3,999 | $27.926 | |
| 4,000 - | $27.851 | |



