Z-15GW22
OMRON

Documents
Product Specifications
| Actuator Material | Plastic, Stainless Steel |
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Material | Silver |
| Depth | 17.45 mm |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Resin |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.57 N |
| Operating Position | 30.1752 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.3876 mm |
| Ratings | IP00 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 58 g |
| Width | 39.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $22.338 | |
| 10 - 49 | $18.605 | |
| 50 - 99 | $17.859 | |
| 100 - 499 | $17.299 | |
| 500 - 999 | $16.926 | |
| 1,000 - 1,999 | $16.851 | |
| 2,000 - 3,999 | $16.795 | |
| 4,000 - | $16.767 | |




