Z-15GM2
OMRON

Documents
Product Specifications
| Current Rating | 6 A |
| Differential Travel | 660.4 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Operating Position | 30.1752 mm |
| Overtravel | 4.0132 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $22.816 | |
| 10 - 49 | $19.084 | |
| 50 - 99 | $18.337 | |
| 100 - 499 | $17.777 | |
| 500 - 999 | $17.404 | |
| 1,000 - 1,999 | $17.329 | |
| 2,000 - 3,999 | $17.273 | |
| 4,000 - | $17.245 | |




