XW4A-02B1-V1
OMRON

RoHS Status:N/A
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st61431498
Product Specifications
| Current | 8 A |
| Current Rating | 8 A |
| Height | 9.2 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 3.81 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Width | 7.25 mm |
| Wire Gauge (Max) | 16 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 28 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 20
MOQ:7
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 7 - 69 | $3.048 | |
| 70 - 349 | $2.808 | |
| 350 - 699 | $2.434 | |
| 700 - 3,499 | $2.36 | |
| 3,500 - 6,999 | $2.328 | |
| 7,000 - 13,999 | $2.304 | |
| 14,000 - 27,999 | $2.276 | |
| 28,000 - | $2.266 | |




