XS6W-6LSZH8SS200CM-B
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | IEC, UL |
| Cable Length | 2 m |
| Color | Blue |
| Connector Type | Plug, RJ45 |
| Connector Type A | RJ45 |
| Connector Type B | RJ45 |
| Current Rating | 1 A |
| Diameter | 5.8 mm |
| Gender | Male to Male |
| Insulation Material | LSZH |
| Introduction Date | 2013-03-26 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Conductors | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Shielding | Shielded |
| Wire/Cable Gauge | 27 AWG |
| Wire/Cable Type | Round |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $74.516 | |
| 10 - 49 | $71.717 | |
| 50 - 99 | $70.784 | |
| 100 - 499 | $70.317 | |
| 500 - 999 | $70.037 | |
| 1,000 - 1,999 | $69.477 | |
| 2,000 - 3,999 | $69.197 | |
| 4,000 - | $69.104 | |



