S8VS-12024A
OMRON

RoHS Status:N/A
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st61419945
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8VS (120W) |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 100 ~ 240VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 120W |
| Efficiency | 80% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 60°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L4.78" x W1.97" x H4.53" (121.3mm x 50.0mm x 115.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus, cURus, VDE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 10
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $386.055 | |
| 10 - 49 | $383.256 | |
| 50 - 99 | $382.323 | |
| 100 - 499 | $381.856 | |
| 500 - 999 | $381.39 | |
| 1,000 - | $380.83 | |
| - | - | |
| - | - | |




