S8VK-S12024
OMRON

Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8VK-S (120W) |
| Input Type | AC or DC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| DC Voltage - Input (Max) | 350V |
| DC Voltage - Input (Min) | 90V |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 120W |
| Efficiency | 92% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L3.54" x W2.17" x H3.54" (90.0mm x 55.0mm x 90.0mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $222.299 | |
| 10 - 49 | $219.499 | |
| 50 - 99 | $218.566 | |
| 100 - 499 | $218.10 | |
| 500 - 999 | $217.82 | |
| 1,000 - 1,999 | $217.50 | |
| 2,000 - 3,999 | $217.26 | |
| 4,000 - | $216.98 | |




