S8VK-G06024
OMRON

Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8VK-G (60W) |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 2.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 60W |
| Efficiency | 88% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 75°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L4.33" x W1.26" x H3.54" (110.0mm x 32.0mm x 90.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus, cURus, VDE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 54
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $153.142 | |
| 10 - 49 | $150.343 | |
| 50 - 99 | $149.41 | |
| 100 - 499 | $148.943 | |
| 500 - 999 | $148.663 | |
| 1,000 - 1,999 | $148.343 | |
| 2,000 - 3,999 | $148.103 | |
| 4,000 - | $147.917 | |




