S8FS-G10012CD
OMRON

Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8FS-G (100W) |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 8.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 100W |
| Efficiency | 86% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L5.08" x W1.54" x H3.82" (129.0mm x 39.2mm x 97.0mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV, UL |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $134.729 | |
| 10 - 49 | $131.93 | |
| 50 - 99 | $130.997 | |
| 100 - 499 | $130.53 | |
| 500 - 999 | $130.25 | |
| 1,000 - 1,999 | $129.93 | |
| 2,000 - 3,999 | $129.69 | |
| 4,000 - | $129.504 | |




