S8FS-G03024CD
OMRON

Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8FS-G (30W) |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 30W |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L3.90" x W1.43" x H3.23" (99.0mm x 36.2mm x 82.0mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV, UL |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $84.655 | |
| 10 - 49 | $81.856 | |
| 50 - 99 | $80.923 | |
| 100 - 499 | $80.456 | |
| 500 - 999 | $80.176 | |
| 1,000 - 1,999 | $79.616 | |
| 2,000 - 3,999 | $79.336 | |
| 4,000 - | $79.243 | |




