P7SA-14F-ND DC24
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 6 A |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Max Current Rating | 20.8 A |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | DIN Rail , Panel |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 14 |
| Number of Poles | 6 |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Voltage | 24 V |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 295
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $41.468 | |
| 10 - 49 | $38.669 | |
| 50 - 99 | $37.736 | |
| 100 - 499 | $37.269 | |
| 500 - 999 | $36.989 | |
| 1,000 - 1,999 | $36.429 | |
| 2,000 - 3,999 | $36.056 | |
| 4,000 - | $35.982 | |



