P7SA-10F
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 100 |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 22.5 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | DIN Rail , Panel |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Poles | 4 |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $29.832 | |
| 10 - 49 | $26.10 | |
| 50 - 99 | $25.353 | |
| 100 - 499 | $24.793 | |
| 500 - 999 | $24.42 | |
| 1,000 - 1,999 | $24.345 | |
| 2,000 - 3,999 | $24.289 | |
| 4,000 - | $24.261 | |



