P6D-04P
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Current Rating | 5 A |
| Height | 10.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | PC Pin |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 6.9 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $8.995 | |
| 30 - 149 | $8.249 | |
| 150 - 299 | $7.689 | |
| 300 - 1,499 | $7.316 | |
| 1,500 - 2,999 | $7.241 | |
| 3,000 - 5,999 | $7.185 | |
| 6,000 - 11,999 | $7.166 | |
| 12,000 - | $7.157 | |



