P2CF-08
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Color | Black |
| Current Rating | 6 A |
| Height | 23.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | DIN Rail , Panel |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Voltage Rating (DC) | 240 V |
| Width | 70 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 33
MOQ:2
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2 - 19 | $14.612 | |
| 20 - 99 | $13.679 | |
| 100 - 199 | $12.933 | |
| 200 - 999 | $12.373 | |
| 1,000 - 1,999 | $12.093 | |
| 2,000 - 3,999 | $12.00 | |
| 4,000 - 7,999 | $11.925 | |
| 8,000 - | $11.869 | |



