M2BJ-B24
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 0 F |
| Color | Black |
| Contact Resistance | 100 MΩ |
| Current Rating | 20 mA |
| Diameter | 16 mm |
| Frequency | 2 kHz |
| Height | 38 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Min Supply Voltage | 12 V |
| Mount | Flush , Panel |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Washable | No |
| Width | 24 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $50.46 | |
| 10 - 49 | $47.66 | |
| 50 - 99 | $46.727 | |
| 100 - 499 | $46.261 | |
| 500 - 999 | $45.981 | |
| 1,000 - 1,999 | $45.421 | |
| 2,000 - 3,999 | $45.048 | |
| 4,000 - | $44.973 | |



