HL-5000
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Contact Resistance | 25 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Mount | Panel, Screw |
| Operating Force | 7.35 N |
| Orientation | Right Angle |
| Ratings | IP65 |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT, SPST |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $80.045 | |
| 10 - 49 | $77.246 | |
| 50 - 99 | $76.313 | |
| 100 - 499 | $75.846 | |
| 500 - 999 | $75.566 | |
| 1,000 - 1,999 | $75.006 | |
| 2,000 - 3,999 | $74.726 | |
| 4,000 - | $74.633 | |



