H5AN-4D AC100-240
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Character Height | 8 mm |
| Coil Voltage (AC) | 240 V |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Depth | 72 mm |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | DIN Rail |
| Power Consumption | 10 W |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Weight | 360 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $762.464 | |
| 10 - 49 | $759.665 | |
| 50 - 99 | $758.731 | |
| 100 - 499 | $757.798 | |
| 500 - | $756.977 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



