H3DS-ML AC/DC
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 120 |
| Depth | 73 mm |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 230 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Contacts | 1 |
| Operating Supply Voltage | 48 V |
| REACH SVHC | No |
| Switching Current | 5 A |
| Termination | Screw |
| Width | 17.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $98.135 | |
| 10 - 49 | $95.336 | |
| 50 - 99 | $94.402 | |
| 100 - 499 | $93.936 | |
| 500 - 999 | $93.656 | |
| 1,000 - 1,999 | $93.336 | |
| 2,000 - 3,999 | $93.096 | |
| 4,000 - | $92.909 | |



