GLS-M1
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Height | 14 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Screw |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sensing Distance | 15 mm |
| Sensing Method | Magnetic |
| Shape | Rectangular |
| Throw Configuration | SPST |
| Width | 10 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 118
MOQ:2
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2 - 19 | $11.408 | |
| 20 - 99 | $9.728 | |
| 100 - 199 | $9.169 | |
| 200 - 999 | $8.889 | |
| 1,000 - 1,999 | $8.795 | |
| 2,000 - 3,999 | $8.721 | |
| 4,000 - 7,999 | $8.665 | |
| 8,000 - | $8.637 | |



