E6B2-CWZ6C 100P/R 2M
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Built in Switch | No |
| Case/Package | Radial |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage (DC) | 24 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Min Supply Voltage (DC) | 5 V |
| Mount | Brackets |
| Number of Channels | 3 |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Pulses per Revolution | 100 |
| Ratings | IP50 |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Termination | Cable |
| Type | Mechanical |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $343.012 | |
| 10 - 49 | $340.212 | |
| 50 - 99 | $339.279 | |
| 100 - 499 | $338.813 | |
| 500 - 999 | $338.346 | |
| 1,000 - 1,999 | $337.973 | |
| 2,000 - | $337.525 | |
| - | - | |



