D4NS-9BF
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 30 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Pretravel | 6.2992 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Switch Function | On-Off |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Width | 31 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $84.177 | |
| 10 - 49 | $81.378 | |
| 50 - 99 | $80.445 | |
| 100 - 499 | $79.978 | |
| 500 - 999 | $79.698 | |
| 1,000 - 1,999 | $79.138 | |
| 2,000 - 3,999 | $78.858 | |
| 4,000 - | $78.765 | |



