D4NS-4AF
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 30.6 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Pretravel | 6.2992 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Width | 31 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $43.62 | |
| 10 - 49 | $40.821 | |
| 50 - 99 | $39.888 | |
| 100 - 499 | $39.421 | |
| 500 - 999 | $39.141 | |
| 1,000 - 1,999 | $38.582 | |
| 2,000 - 3,999 | $38.208 | |
| 4,000 - | $38.134 | |



