D4NL-4CFG-B
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 35.5 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Pretravel | 8.9916 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Width | 88.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $256.16 | |
| 10 - 49 | $253.36 | |
| 50 - 99 | $252.427 | |
| 100 - 499 | $251.961 | |
| 500 - 999 | $251.681 | |
| 1,000 - 1,999 | $251.361 | |
| 2,000 - 3,999 | $250.934 | |
| 4,000 - | $250.673 | |



